KULAK-BURUN-BOĞAZ BAŞ BOYUN CERRAHİSİ KLİNİĞİ

sef

EĞİTİM GÖREVLİSİ

sef sef sef sef sef

UZMAN DOKTOR

sef sef sef sef sef

Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Kliniği olarak öncelikli hedefimiz, bu alandaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, bu bilgileri ülkemiz hizmetinde ve hastalarımızın yararına kullanmaktır. Kliniğimizde Otoloji(kulak hastalıkları), Rinoloji (burun ve paranazal sinüs hastalıkları), Baş- Boyun(ağız, boğaz, gırtlak ve boyun hastalıkları) ve Maksillofasial travma alanlarında tibbi ve cerrahi müdahale yapılabilmektedir. Bunlar arasında kulak burun boğaz alanındaki güncel yöntemler olan; sinüs hastalıklarının tedavisinde ileri teknik endoskopik sinüs cerrahisi, hipofiz cerrahisi, balon sinuplasti, ileri derecede işitme kayıplarında koklear implant ve robotik cerrahi uygulamaları kliniğimizde başarı ile yapılmaktadır.

Polikliniğimizde hastaların muayenesi uzman hekim denetiminde, endoskop ve mikroskop gibi modern teknolojik donanımlar kullanılarak yapılmaktadır. Kliniğimizde, 8 oda ve 21 yatak mevcuttur. Kliniğimizde cerrahi girişimler en son teknolojik cihazlar ile(ameliyat mikroskobu, endoskop, radyofrekans) yapılmaktadır.

Kliniğimizde horlama ve uyku apnesi olan hastalara uyku testi, reflü şikayetleri olan hastalara 24 saatlik ph metre testi yapılmaktadır. Ayrıca kliniğimiz bünyesinde kurulmuş olan odyoloji laboratuvarında işitme ve denge ile ilgili tüm testler yapılabilmekte; baş dönmesi, dengesizlik ve çınlama şikayetleri olan hastalara tanı ve rehabilitasyon hizmeti verilmektedir. Rutin odyolojik tetkikler ve timpanogram dışında otoakustik emisyon, BERA, videonistagmografi ve VEMP tetkikleri yapılabilmektedir.

© 2016 Tüm Hakları Saklıdır.
T.C. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ANKARA ATATÜRK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

Telefon: 0312 291 25 25 | Web : www.ataturkhastanesi.gov.tr
Bilgi İşlem Teknik Donanım Birimi Tarafından Hazırlanmıştır.